Ślubne upominki dla gości weselnych

| Blog | 22 października 2015

Przygotowując wesele nie można zapominać o swoich gościach. Bardzo miłe i zgodne ze ślubnym savoir-vivrem będzie podarowanie gościom drobnych upominków. Moda na prezenty dla gości weselnych nie jest jeszcze popularna, dlatego dobrze zapoznać się z niebanalnymi pomysłami.

Słodkości, pyszne przekąski i inne smakołyki

Małe ciasteczka, orientalne przekąski i wszelkie inne smakołyki to prosty i tani pomysł na umilenie gościom wieczoru już na powitanie. Może to być wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Najlepiej jeśli podarujemy takie potrawy, które wszystkim będą smakować lub nieco bardziej spersonalizowne, o ile znamy gusta kulinarne naszych gości, czyli dla każdego coś dobrego. Oto kilka pomysłów:

 • mała butelka ulubionego alkoholu;
 • ciasteczka z dedykacją lub wróżbą;
 • woreczki ze słodką lub słoną niespodzianką, np. cukierkami, owocami lub ulubionymi przekąskami;
 • jabłka z wykrojonymi napisami na skórce;
 • słoiczki z dżemem lub miodem;
 • kilka kostek czekolady.

Wszystkie te upominki można łatwo i tanio samemu przyozdobić lub poprosić o to firmę, która dekoruje nam wesele, aby wszystko się ze sobą komponowało. Takie smakołyki są świetnym rozwiązaniem, gdy zapraszamy większą liczbę gości. Przede wszystkim dlatego, że są uniwersalnym upominkiem dla każdego, nie są zbyt kosztowne i stosunkowo łatwo przygotować je samemu.

Do It Yourself

Jeśli macie więcej czasu i niewielu gości, bardzo oryginalnym prezentem będzie ten zrobiony samodzielnie. Takie prezenty są bardziej doceniane, jeśli goście wiedzą o pracy włożonej w przygotowanie ich. Dodatkowo mogą posłużyć jednocześnie za dekorację stołu, czego przykłady można znaleźć tu: http://dekorowanie.pl/dekoracje-sal-weselnych/. Decydując się na takie upominki, warto pomyśleć nad tym, aby pasowały do wystroju sali. Można więc samemu je wykonać albo zlecić to firmie zajmującej się dekoracją całego wesela. Przedstawmy kilka najciekawszych pomysłów:

 • kartka z historią poznania się Młodej Pary i gościa, któremu ją wręczymy;
 • ozdobne świeczki zapachowe w filiżankach lub słoiczkach;
 • bukieciki z kwiatkami lub małe wazoniki;
 • sadzonki roślin w doniczce;
 • pluszaki lub poduszeczki z imieniem gościa.

Zwracajmy uwagę na kolory, na materiał i wykończenie. Nie chcemy przecież dawać nieestetycznych upominków. Ręcznie robione sprawią zdecydowanie najwięcej radości.

Na co zwrócić uwagę przy dekorowaniu i robieniu prezentów?

Jeśli prezenty, które dajemy są jednocześnie częścią dekoracji, to zaplanujmy dokładnie styl, w jakim zostaną wykonane. Jeśli przyozdobiliśmy salę w jakichś konkretnych kolorach lub konkretnym klimacie, to postarajmy się, aby nasze upominki dla gości też takie były. Przykładowo dekorując salę z motywem przewodnim Prowansja, to prezentem dla gości mogą być pachnące torebeczki z lawendą. Spójność wszystkich elementów dekoracji to podstawa! Najlepiej więc posłużyć się firmą dekorującą wesela, na przykład firmą Artcom, na której stronie dekorowanie.pl znaleźć można różnorodne inspiracje. Pomyślmy też nad tym, czy chcemy obdarować naszych gości weselnych czymś bardziej praktycznym, czy raczej postawić na efekt. Wykonując takie prezenty, nie zapomnijmy też o spersonalizowaniu ich i podpisaniu dla kogo jest dany prezent.

Zostaw odpowiedź